Terim falënderon shqiptarët për mikpritjen

Përzgjedhësi i Turqisë, Fatih Terim, ka folur pas takimit mes Kosovës dhe kombëtares së tij.

 Përfaqësuesja jonë pësoi humbje prej 1-4 nga kombëtarja turke në kuadër të eliminatoreve të Botërorit ‘Rusia 2018’.

“I falënderoj të gjithë shqiptarët për mikpritjen. Nuk ishte një lojë e lehtë për ne kundër Kosovës”.

“Por, fitorja jonë dhe ajo e Islandës kundër Kroacisë, na jep mundësi që të shpresojmë për kualifikim direkt”, ka deklaruar Terim.