Negin Ghalavand, modelja iraniane që krahasohet me Lana Del Rey (Foto)

Negin Ghalavand është një fotomodele dhe yll i rrjeteve sociale, e cila vetëm në Instagram numëron mbi 310 mijë ndjekës.

Ajo ka lindur në vitin 1999 në Teheran të Iranit, ndërsa është rritur në Amsterdam të Holandës.

 

(Foto: Instagram/NeginVaand)

Bukuroshja aktualisht jeton në kryeqytetin holandez, mirëpo një pjesë të madhe të kohës e kalon edhe në kryeqytet francez të modës, në Paris.

Në rrjetet sociale, ajo është shumë e popullarizuar falë fotografi që bënë në pah bukurinë e saj.

 

(Foto: Instagram/NeginVaand)

Nga ana tjetër, fansat e krahasojnë dukjen e 18-vjeçares me këngëtaren e famshme amerikane, Lana Del Rey.

Për këtë arsye atë e quajnë edhe ‘Lana Del Rey iraniane’ përkundër se ajo nuk merret me muzikë.

 

Lana Del Rey (Foto: Getty Images)

Negin shpesh angazhohet edhe nëpër evenimente bamirësie për t’i ndihmuar fëmijët në nevojë.

Më poshtë jua sjellim një galeri me fotografitë e bukuroshes. /Telegrafi/

 

(Foto: Instagram/NeginVaand)

 

(Foto: Instagram/NeginVaand)

 

(Foto: Instagram/NeginVaand)

 

(Foto: Instagram/NeginVaand)

 

(Foto: Instagram/NeginVaand)

 

(Foto: Instagram/NeginVaand)

 

(Foto: Instagram/NeginVaand)

 

(Foto: Instagram/NeginVaand)

 

(Foto: Instagram/NeginVaand)

 

(Foto: Instagram/NeginVaand)

 

(Foto: Instagram/NeginVaand)

 

(Foto: Instagram/NeginVaand)

 

(Foto: Instagram/NeginVaand)

 

(Foto: Instagram/NeginVaand)

Lini një përgjigje

Your email address will not be published.