HTC zbulon zyrtarisht gjitha versionet e U Ultra

Më parë është folur dhe dëgjuar shumë në lidhje me modelin më të ri të telefonit të HTC – U Ultra, ndërsa tani kemi disa detaje mbi çmimin e telefonit të ri.

HTC kanë filluar për të marrë para-porosi në modelet e reja me 64GB të HTC U Ultra sot dhe ky model do të fillojë të shitet për 750 dollarë.

HTC U Ultra vjen me një procesor Snapdragon 821 dhe 4GB RAM, ka një ekran qHD 5.7 inç dhe një ekran dytësor me 160 x 1040 piksel.

Gjithashtu, HTC U Ultra përmban kamerën me 16MP me një f / 2.0 aperture dhe një kamerë tjetër të pasme me 12MP me f / 1.8 aperture.

Ekziston edhe një model me 128GB memorie që përmban një ekran me safir që nuk gërvishet, por ky variant do të fillojë në një datë të mëvonshme dhe ky version i pajisjes do të shitet për 910 dollarë.